MENDRISIO 2005


Členové AMK Vítkov se ve Švýcarsku neztratili
Milena Křístková

Vítkov / Mandrisio
S nefalšovanou hrdostí se ze Švýcarska vrátili členové Slezského veteran klubu při AMK Vítkov. Pět z nich se zúčastnilo závodů do vrchu na závodišti Monte Generoso. Trať jim sedla a domů se rozhodně nevrátili s prázdnou.
"Na sedmikilometrové trati s velkým převýšením se sešlo na stoosmdesát závodníků z celé Evropy. Byli mezi nimi i bývalí mistři světa jako například Jim Redman nebo Fin Teuvo Länsivuori, z našich třeba desetinásobný mistr republiky Petr Baláž," popsal účast člen zmíněného vítkovského klubu Vojtěch Jurák z Opavy.
Vzhledem k silné konkurenci tohoto bývalého profesionálního řidiče a nyní amatérského závodníka-seniora velmi potěšilo, že ve své kategorii se závodním motocyklem ČZ 125 z roku 1964 obsadil šesté místo. Dobře svůj klub reprezentovali také jeho kluboví kolegové. Václav Zavadil starší skončil rovněž na šesté pozici, Jaromír Halfar byl dokonce druhý. Ze stříbrné příčky se také ve své kategorii radoval Václav Zavadil junior.
Zmíněný Automotoklub Vítkov sdružuje sedm desítek nadšenců z Opavska, Vítkovska a Bílovce. Jeho členové tradičně organizují Závod do vrchu Vikštejn a mimo jiné se účastní známého a populárního závodu Ecce Homo ve Šternberku.
"Už dvakrát jsme získali uznání za největší klubovou účast na tomto závodě," uvedl s pýchou v hlase Jurák, který je členem klubu již patnáct let.
Klub nežije jen sportovní činností, pravidelně pořádá výstavy motocyklů a automobilů, letos jeho členové také zorganizovali v Radkově-Dubové velký Dětský den. Děti si přišly na své. Zřejmě největším zážitkem pro mnohé z nich byla jízda na motocyklech.novinový článek